Ana içeriğe geç

Bulut Desteği

Bulut Desteğine nasıl erişilir

Destek modülü butonunu DT Cloud web sitesindeki konsolda sol menünün sonunda bulabilirsiniz.

Bulut Desteğinde Talep Nedir?

Talep, sizinle destek ekibimiz arasında bir etkileşim oluşturmaya yönelik bir istektir. Destek ekibinden yardım almak istediğinizde, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda talep oluşturabilir veya ürün/hizmetlerimizi iyileştirmemiz için bizi teşvik edecek önerilerinizi iletebilirsiniz.

Destek modülünün altındaki yeni Talep sayfamız, destek ekibiyle iletişime geçmenizi ve sorunlarınızın en kısa sürede kolaylıkla çözüme kavuşturulmasını kolaylaştırıyor. Faturalama, satış veya teknik konularla ilgili her türlü soru veya sorun için talep oluşturabilirsiniz. Destek ekibimizin bir üyesi size en kısa sürede yanıt verecektir.

Talep nasıl oluşturulur

  1. Bulut Destek sayfasını açtıktan sonra eğer daha önce talep oluşturmadıysanız "Destek Talebi Oluştur" butonunu göreceksiniz. Talep oluşturmaya başlamak için bu butona tıklayın, Daha önce talep oluşturduysanız Bulut Destek sayfasını açtığınızda bunların listesini göreceksiniz. Talep oluşturmaya başlamak için bu sayfada artı düğmesine tıklayın,

  2. Yeni açılan sayfada 3 seçenek göreceksiniz:

  • Faturalama: Faturalama soru veya sorunlarınızla ilgili bir destek talebi oluşturun.

  • Satış Destek: Satış destek talebi oluşturun.

  • Teknik Destek: Teknik konularda soru veya sorunlarınızla ilgili bir destek talebi oluşturun.

İhtiyacınıza göre bunlardan birini seçin.

  1. Sorunun takibini hızlandırmak ve size uygun bir yanıt verebilmesini sağlamak için bu sayfada yaşadığınız sorunun ayrıntılarını belirtmeniz gerekmektedir. Belirtmeniz gereken bilgiler şunlardır:

Özet: Bu alana sorununuzun kısa ve anlaşılabilir bir açıklamasını girmelisiniz.
Öncelik: Sorununuzun aciliyetini "Düşük", "Orta" veya "Yüksek" olarak seçmelisiniz.
Kategori: Sorununuzun kategorisini "CCE", "PAAS", "S3", "CDN", "Yedekleme" veya "Diğer" olarak seçmelisiniz.
Açıklama: Bu alana sorununuza ilişkin ayrıntılı bir açıklama girmelisiniz.
Dosya Ekleyin: Bu bölümde, destek ekibimizin sorununuzu tam olarak anlamasına yardımcı olmak için herhangi bir dosyayı ek olarak ekleyebilir veya bırakabilirsiniz.

Sorun bilgilerinizi girdikten sonra "Gönder" butonuna tıklayarak talebinizi oluşturun.

Dikkat

Talep oluşturmak için Dosya Ekleyin kısmı haricindeki tüm bilgilerin sağlanması zorunludur.

Talep İşlem Sürecinin Akışı

Talebi oluşturduktan sonra Destek Talepleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada o ana kadar oluşturduğunuz tüm talepleri ayrıntılarıyla (tür, referans, özet, durum, güncellenme tarihi, oluşturma tarihi) görebilirsiniz. Ayrıca belirli talepleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya taleplerinizi durumlarına veya talep türlerine göre filtreleyebilirsiniz.

Destek Talepleri sayfasından oluşturduğunuz talebin üzerine tıklayarak detay sayfasını açabilir ve destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Talebinize tıkladıktan sonra, talep detay sayfası açılır ve talebi oluştururken girdiğiniz talep detayları (özet, öncelik, kategori, açıklama, e-postanız, oluşturulduğu tarih) ile durum, güncelleme tarihi ve destek talep tipi gibi bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada destek ekibiyle iletişime geçmenizi sağlayacak bir aktivite bölümü bulunmaktadır.

Aktivite bölümünden yorumlarınızı ve varsa dosyalarınızı gönderebilir ve ayrıca destek ekibi üyelerinin talebinizle ilgili mesajlarını görebilirsiniz.